Polska Platforma Technologiczna Lotnictwa

Aktualności

21-11-2012
Prezentacja Strategicznej Agendy Badań i Innowacji (SRIA) europejskiej platformy technologicznej ACARE

 
Warsztaty Organizowane przez: AERA-Pro project
Projekt AERA-Pro i ACARE prezentują kontekst i zawartość Strategicznej Agendy Badań i Innowacji (SRIA) w Rzeszowie, w czasie spotkania CZT AERONET Aviation Valley (Politechnka Rzeszowska;  ul. Powstańców Warszawy 12).
Aera-Pro www.aera-pro-project.eu  jest projektem wspieranym przez Komisje Europejską w ramach 7PR, którego celem jest promocja i szersze zapoznanie z planami badawczymi Europejskiego sektora aeronautycznego w skali ogólnoświatowej. Projekt rozpoczął się w styczniu 2012 i zakończy się w marcu 2013.   
ACARE, Komitet Doradczy ds. Badań Lotnictwa i Innowacji w Europie, jest forum dla interesariuszy sektora lotniczego, który od 2000 r. ustala program badań zapewniający zrównoważony rozwój przyjaznego dla pasażera lotnictwa w odniesieniu do trwałości, niezawodności, konkurencyjności. Od roku 2000 poczyniono znaczne postępy: nowe konstrukcje statków powietrznych są bardziej ekonomiczne i charakteryzują się niższym poziomem emisji spalin i hałasu. W opublikowanym w marcu 2011 roku dokumencie Komisji Europejskiej "Flightpath 2050" ACARE określiła bardzo ambitne cele na przyszłe dziesięciolecia. Ta nowa wizja została opracowana przez grupę ekspertów w dziedzinie badań i innowacji w lotnictwie pod kierownictwem Komisji Europejskiej.
 
By wyznaczyć ścieżkę w kierunku urzeczywistnienia tej wizji, ACARE, ze swym nowym składem członkowskim, rozwija plany wymagań badawczych na przyszłość w postaci Strategicznej Agendy Badań i Innowacji (SRIA) www.acare4europe.org

Rejestracja            Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konferencji najpóżniej przed datą 23/11/2012 .

(c) Polska Platforma Technologiczna Lotnictwa | All Rights Reserved
projekt i realizacja: ideo