Polska Platforma Technologiczna Lotnictwa

Aktualności

07-05-2009
Ogłoszono konkurs na projekty dotyczące współpracy przemysłu z nauką.

Szanowni Państwo,

24 kwietnia w Programie Szczegółowym LUDZIE 7PR został ogłoszony konkurs na projekty dotyczące współpracy przemysłu z nauką -  Marie Curie Industry-Academia Partnership and Pathways - IAPP. Termin zamknięcia konkursu to 27 lipca 2009 o godz. 17.00 czasu lokalnego w Brukseli. Budżet konkursu wynosi 65 milionów euro.

Projekty IAPP mają na celu rozwój istniejącej współpracy lub tworzenie nowej pomiędzy instytucjami naukowymi a partnerami z szeroko pojętego sektora komercyjnego. Dużą wagę przywiązuje się do projektów innowacyjnych, a dodatkową zaletą jest udział małych i średnich przedsiębiorstw.

Ogłoszenie konkursu i związane z nim dokumenty znajdują się w serwisie CORDIS,do którego zapraszamy ze strony KPK:
http://www.kpk.gov.pl/7pr/konkursy.html

Więcej informacji na temat projektów Marie Curie znajduje się na stronach internetowych KPK poświęconych Karierze Naukowej i dedykowanej INSTYTUCJI: http://www.kpk.gov.pl/7pr/karieranaukowa/index.html oraz na stronie Akcji Marie Curie:
 http://ec.europa.eu/research/mariecurieactions/.

25 maja 2009 KPK organizuje w Warszawie spotkanie dla instytucji zainteresowanych przystąpieniem do otwartego konkursu na projekty Industry-Academia Partnership and Pathways.  Szczególna uwaga zostanie poświęconamożliwościom jakie udział w projektach IAPP daje partnerom z sektora przemysłowego, zwłaszcza MŚP. Podczas spotkania będzie możliwość przedyskutowania z oficerem projektowym z KE przygotowywanych wniosków projektowych lub pomysłów na współpracę pomiędzy obydwoma sektorami.

Szczegółowy program oraz rejestracja będą dostępne na początku maja na stronie
KPK  http://www.kpk.gov.pl/aktualnosci/imprezy/index.html

(c) Polska Platforma Technologiczna Lotnictwa | All Rights Reserved
projekt i realizacja: ideo